ubytování Sport relax hotel Na kopečku
ubytování
restaurace Sport relax hotel Na kopečku
Restaurace Na kopečku
bowling Sport relax hotel Na kopečku
Safari bar s bowlingem
svatby a oslavy Sport relax hotel Na kopečku
svatby, oslavy
firemní školení Sport relax hotel Na kopečku
firemní školení
wellness Sport relax hotel Na kopečku
wellness
sport Sport relax hotel Na kopečku
sport, fitness

Tisková zpráva AZ Elektrostav a.s, - provoz penzionu Na kopečku zahájen

vloženo: 24. 06. 2013

V pátek 7.června 2013 byl oficiálně zahájen provoz penzionu Na kopečku. Slavnostní otevření proběhlo za účasti presidenta Centra Paraple pana Zdeňka Svěráka a ředitelky Centra Paraple PhDr. Aleny Kábrtové. Jejich přítomnost byla logickým vyústěním toho, že penzion byl projektován a postaven ve spolupráci s odborníky z Centra Paraple.

 Po slavnostním přestřižení pásky proběhla tisková konference, na které Zdeněk Svěrák odpovídal na dotazy přítomných. Poté se  účastníci slavnosti potěšili jízdou kočáry s koňským spřežením po nové cyklostezce, ochutnali guláš a pivo za příznivé ceny, za zvuků promenádního koncertu dechové hudby „Poděbradka“.

 Penzion nabízí 39 lůžek, z toho 6 dvoulůžkových pokojů je plně bezbariérových. Technické řešení prostor penzionu bylo již od fáze projektování konzultováno se zástupci Centra Paraple, aby výsledná podoba byla plně funkční pro specifické potřeby handicapovaných. Ještě před otevřením penzionu provedli vozíčkáři osobně „zátěžové testy“ všech prostor a byly realizovány poslední úpravy, aby úplná bezbarierovost prostor byla skutečná a nikoli pouze proklamací. První ohlasy od vozíčkářů, kteří byli na slavnostním otevření přítomni, nám potvrdily, že záměr byl naplněn.

 Penzion je vhodný pro turistické i pracovní pobyty s ubytováním a stravováním, vybudované zázemí současně umožňuje využití i handicapovanými lidmi, neboť splňuje specifické požadavky vozíčkářů. Je proto vhodný i k sociálně rehabilitačním pobytům.

 Místo bylo vybráno pro svoji polohu na okraji oblasti rožďalovických lesů a rybníků, které dosud nebylo pro turistiku objeveno. Oblast je protkána hustou sítí kvalitních lesních cest, z velké části zpevněných, terén je mírně zvlněný, tedy velmi vhodný pro rodinnou cykloturistiku i jízdu vozíčkářů a ideální pro milovníky klidu. Výhodou je velmi dobrá dostupnost, i pro cyklisty atraktivních cílů: Poděbrady, Jičín, Český ráj, zámky Loučeň, Staré Hrady, Dětenice atd.

 Restaurace o kapacitě do 60 míst disponuje audiovizuální technikou a prostory je tak možno využít i pro školení a konference. Celý objekt je pokryt bezdrátovým připojením k internetu.

 K dispozici je návštěvníkům i cyklostezka o délce 1 km navazující na zahradu penzionu, což umožní vozíčkářům například pohyb na speciálně upraveném kole (handbike). Součástí cyklostezky je nejen cca 3,5 m široký asfaltový pás, ale i souběžný 2 m široký, nezpevněný, travnatý běžecký pás. Ve dvou místech, vybraných pro krásný panoramatický výhled, byla na jižní straně cyklostezky zbudována dvě zpevněná (asfaltová) odpočívadla se stoly (každé i jedním pro vozíčkáře), lavičkami a kolostavy. Jedno z odpočívadel je vybaveno i dřevěným altánem se stolem pro vozíčkáře a lavičkou.
Přejít na hlavní stránku archiv aktualit
e-mail: hotel@az-elektrostav.cz
Copyright © 2024 by Sport relax hotel Na kopečku | realizace Regional | Administrace
Spolupracujeme:
Centrum Paraple Miraculum