ubytování Sport relax hotel Na kopečku
ubytování
restaurace Sport relax hotel Na kopečku
Restaurace Na kopečku
bowling Sport relax hotel Na kopečku
Safari bar s bowlingem
svatby a oslavy Sport relax hotel Na kopečku
svatby, oslavy
firemní školení Sport relax hotel Na kopečku
firemní školení
wellness Sport relax hotel Na kopečku
wellness
sport Sport relax hotel Na kopečku
sport, fitness
Penzion, restaurace na Kopečku

Pěší turistika

Pěší turistika - některé trasy kombinované s vlakem nebo autem

Popis podle turistické mapy Nymbursko a Kopidlnsko (edice Klubu českých turistů 18), měř. 1:50 000. Na rubu mapy jsou popisy nejzajímavějších pamětihodností, proto je v následujících iterinářích nepopisujeme.
Mapu lze koupit nebo zapůjčit v recepci penzionu Na kopečku.

 1. Nové Zámky - Městec Králové a zpět (zpátky možno vlakem)
  Z penzionu vlevo (jihovýchodně) po cyklostezce, dále přes železniční trať, potom vlevo po okresní silnici směrem na Roždalovice, zhruba po 1 km od přejezdu, kde silnice prudce zatáčí do leva, jděte rovně na nezpevněnou cestu, a zde se připojíte na modře značenou turistickou trasu, která Vás lesy dovede až do Městce Králové, kolem Komárovského rybníka, Pustého rybníka, Jakubského mlýna, rybníka Jakub a osady Poušť. Trasa Nové Zámky – Městec Králové, žel.st. je dlouhá cca 18 km. V Městci Králové možnost občerstvení v několika restauracích. Zpátky je možné se dostat vlakem, z žel. st. Městec Králové, do zastávky Svidnice (trať Městec Králové – Nymburk), odtud po okresní silnici k přejezdu, za přejezdem se opět připojíte na cyklostezku, která Vás po cca 2,5 km dovede zpět až k penzionu.
 2. Nové Zámky – Bučický mlýn a zpět přes Rožďalovice
  Z penzionu vlevo, jihovýchodně, po cyklostezce, dále přes železniční trať, potom vlevo po okresní silnici směrem na Roždalovice, zhruba po 1 km od přejezdu, kde silnice prudce zatáčí do leva, se připojíte na modře značenou turistickou trasu, nejdříve silnici, poté nezpevněnou cestu, která Vás podél železniční trati dovede do Rožďalovic. Na náměstí restaurace, cukrárna. Z náměstí po zeleně značené turistické trase, která Vás přivede až k Bučickému mlýnu, na břehu Bučického rybníka. Zde je možnost občerstvení v restauraci. Zpátky můžete jít po asfaltové silnice do Řožďalovic, dále přes Podlužany do Nových Zámků. Délka celé trasy je cca 20 km.
 3. Nové Zámky – Chotuc a zpět přes Křinec
  Z penzionu doprava, jihozápadně, dolů do středu obce, tam vlevo dolů. Potom přijdete na křižovatku asfaltových cest ve tvaru T. Vy se dáte po nezpevněné cestě, tedy rovně, až k železniční trati, před kterou zahnete doprava, na polní cestu, která Vás podél železniční trati dovede do Křince. Zde na náměstí možnost občerstvení, z náměstí po silnici směr Jíkev. Zhruba po 1 km přijdete pod vrch Chotuc, kde začíná naučná stezka, která Vás provede po hřebenu památného vrchu. Potom po silnici, přes Mečíř, do Bošína (památkově chráněná obec), zpět směrem na Křinec. Nemusíte až do Křince, před Křincem, u hřbitova, lze projít polní cestou ke Kuncberku (archeologická památka). Odtud po silnici, před Podlužany doprava a přijdete zpět do Nových Zámků. Délka celé trasy je cca 13 km
 4. Procházka u Bučického mlýna
  Autem, přes Rožďalovice, k parkovišti u Bučického mlýna, cca 8 km. Zde možnost pěší turistiky v lese, v okolí rybníka, např. po žluté do Mlýnce a zpět. Při zpáteční cestě autem se můžete zastavit v Rožďalovicích (kostel sv. Havla, muzeum-knihařská dílna, obojí nedaleko náměstí).
 5. Procházka u Komárovského rybníka
  Autem (viz začátek trasy č.1), k parkovišti pod hrází Komárovského rybníka. Zde možnost pěší turistiky v lese, v okolí rybníka, např. po modré do Dymokur a zpět podél silnice Dymokury – Rožďalovice (před Viničnou Lhotou odbočit doprava) nebo po druhé straně rybníka po zpevněné cestě do Nouzova a zpět.
 6. Procházka po naučné stezce Chotuc
  Autem do Křince, na náměstí vpravo směr Jíkev, po cca 1 km přijedete k začátku naučné stezky, pod památným vrchem Chotuc, kde je možné zaparkovat. Naučná stezka kolem celého vrchu Vás dovede i na vrch, kde se nachází kostel Nejsvatější Trojice, ze 14.století. Při zpáteční cestě autem se můžete zastavit v Křinci (zámek s parkem v těsné blízkosti náměstí).

Cykloturistika

Cykloturistika - některé trasy kombinované s vlakem

Popis podle cykloturistických map Shocart, měř. 1:60 000 „111 Okolí Prahy a Nymbursko“ a „112 Český ráj“. Na rubu map jsou popisy pamětihodností, proto je v následujících iterinářích nepopisujeme. Tučně vytištěná místa se vyznačují velmi zajímavými pamětihodnostmi (zámky či hrady). Mapy lze koupit nebo zapůjčit v recepci penzionu Na kopečku.
Trasy vedou v drtivé části po zpevněných silnicích a lesních cestách.

 1. Nové Zámky – Křinec – Hrubý Jeseník (rozhledna ) – Bobnice – Nymburk náměstí
  – dále možno pokračovat cyklostezkou po levém či pravém břehu Labe až do Poděbrad na náměstí – Kouty – Netřebice – Vestec - Křinec – Nové Zámky, délka cca 55 km, rovinatý terén
 2. Nové Zámky – Křinec – Jíkev – Loučeň - Mcely – Křinec – Nové Zámky
  , délka cca 30 km, rovinatý terén s výjimkou, cca 1,5 km dlouhého, stoupání k zámku Loučeň (cca 55 výškových metrů)
 3. Trasa č.17 z mapy č. 111 „Z Křince řepařským krajem“ – Nové Zámky – Kuncberk – Křinec – Žitovlice – Podlužany – Rožďalovice – Viničná Lhota – Břístev – Chotěšice – Malá Strana – Záhornice – Vinice – Městec Králové – Poušť – Záhornice Polesí – Komárovský rybník – Nové Zámky
  , délka 49 km, rovinatý terén
 4. Nové Zámky - Podlužany – Žitovlice – Doubravany - Seletice – Prodašice – Ledce – Jabkenice –Chudíř – Loučeň – Studce – Mcely – Sovenice – Bošín – Křinec – Nové Zámky,
  délka cca 48 km, rovinatý terén s výjimkou, cca 1,5 km dlouhého, stoupání v úseku Doubravany – Seletice
  (cca 50 výškových metrů)
 5. Nové Zámky – Rožďalovice – Hasina – Brodek - Dětenice – Libáň – Údrnice – Kopidlno – Bučický mlýn – Rožďalovice – Nové Zámky,
  délka cca 40 km, rovinatý terén, delší stoupání pouze v úseku Hasina - Brodek
 6. Nové Zámky – žel. zastávka Ledečky (Viničná Lhota),
  vlakem do Jičína, dále opět na kole Jičín – Holín – Prachov (Prachovské skály) – Pařezká Lhota – Mladějov (vyhlídka na hrad Trosky) – Sobotka (zámek Humprecht) – Markvartice - Hřmenín – Staré Hrady (zámek) – Libáň – Písnice – Hasina – Rožďalovice – Nové Zámky, délka cca 70 km, mírně zvlněný terén, delší stoupání v úsecích Holín-Prachov a kolem Sobotky, potom již až do konce většinou pozvolné sjezdy.
 7. Nové Zámky – žel. zastávka Ledečky (Viničná Lhota),
  vlakem do Jičína, tam přestup na bezprostředně navazující vlak do Turnova, vystoupit ve stanici Turnov-město, dále opět na kole Valdštejn – Vyskeř – KostHumprecht – Sobotka – Markvartice – Staré Hrady – Libáň – Hasina – Rožďalovice – Nové Zámky, délka cca 78 km, mírně zvlněný terén, náročnější stoupání z Turnova na Valdštejn a kolem Sobotky, potom již až do konce většinou pozvolné sjezdy.
 8. Nové Zámky – Komárovský rybník – Břístev – Mlýnec – žel. odbočka Kamensko - Kopidlno – žel. odbočka Kamensko - Bučický rybník – Nové Zámky,
  délka cca 40 km, rovinatý terén, jediné mírné, cca 1 km dlouhé, stoupání (cca 30 výškových metrů) od hráze Komárovského rybníka, lesní asfaltovou cestou k Břístvi.
Kromě popsaných tras je v okolí penzionu mnoho kvalitních, lesních, zpevněných cest, po nichž lze projet řadu okruhů, v délce od 10 až do 30 km. Informace o nich lze získat u personálu penzionu Na kopečku.


Turistika, cykloturistika, jogging, houbaření

Penzion, restaurace na Kopečku
Místo bylo vybráno zejména z důvodu, že se nachází se na okraji oblasti rožďalovických lesů a rybníků, které dosud nebylo pro turistiku objeveno. Oblast je protkána hustou sítí kvalitních lesních cest, z velké části zpevněných, terén je mírně zvlněný, tedy velmi vhodný pro rodinnou cykloturistiku i jízdu vozíčkářů.

Jedná se o oblast bez rušících průmyslových a dopravních objektů, ideální pro milovníky klidu.
Výhodou je velmi dobrá dostupnost, i pro cyklisty, blízkých atraktivních cílů: Poděbrady, Nymburk, Jičín, Český ráj.

Z nejbližších oblíbených turistických cílů možno jmenovat zámek Dětenice, Loučeň, Staré Hrady a Jabkenice Okolí penzionu je vhodné i pro pěší turistiku a houbaření.

Před penzionem začíná cca 1 km dlouhá cyklostezka, vybudovaná majitelem penzionu. Součástí cyklostezky je nejen cca 3,5 m široký asfaltový pás, ale i souběžný 2 m široký, nezpevněný, travnatý běžecký pás. Ve dvou místech, vybraných pro výborný panoramatický výhled, byla na jižní straně cyklostezky zbudována dvě zpevněná (asfaltová) odpočívadla, vybavená stoly lavičkami a kolostavy. Jedno z odpočívadel je vybaveno i dřevěným altánem se stolem a lavičkou.Zvětšit mapu

e-mail: hotel@az-elektrostav.cz
Copyright © 2024 by Sport relax hotel Na kopečku | realizace Regional | Administrace
Spolupracujeme:
Centrum Paraple Miraculum